Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Interi hyn në garë për yllin e Tottenhamit, Eriksen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Interi po mundohet të transferojë një tjetër lojtar i cili luan në Premier Ligë.

Bëhët fjalë për yllin e Tottenhamit, Christian Eriksen. Këtë verë gjiganti italian ka transferuar dy sulmuesit e United, Alexis Sanchez dhe Romalu Lukaku.

Eriksen i ka mbetur vetëm një vit në kontratë dhe nuk ka rinovuar. Qëllimi i Interit është ta huazojë lojtarin në afatin e janarit, por nëse dështon do të presin deri verën e ardhshme për ta transferuar si lojtar i lirë.

Ka edhe klube të tjera të interesuar për danezin, të cilët janë Juventus e United, por ai ka shprehur dëshirën e tij të luaj për Real Madrid dhe Barcelona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img