Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

INTERESANTE/ Mësoni se çfarë risie do të sjellë së shpejti Instagram-i

spot_img

Lajme të ngjashëm

Instagram po sjell një mjet të ri i quajtur “Vështrime Përdorimi” që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në aplikacionin e rrjetit social, sipas një zbulimi nga një studiues aplikacionesh Jane Manchun Wong që ka gjetur funksionin e fshehur në kodin e aplikacionit Instagram Android. CEO i Instagram Kevin Systrom më vonë konfirmoi raportin origjinal në një seri cicërimash, duke komentuar se kompania është “duke ndërtuar mjetet që do të ndihmojnë komunitetin IG të dinë më shumë në lidhje me kohën që ata kalojnë në Instagram-çdo herë që duhet të jetë pozitive dhe e qëllimshëm”.

Ende nuk ka ndonjë hollësi në lidhje me këtë funksion që do të sjellë, por kjo shënon Instagram si kompaninë e fundit të madhe që ka filluar të mendojë rreth asaj se si përdoruesit janë angazhuar me prodhimet e tyre, duke ndjekur gjurmët e kompanive si Google dhe kompanisë mëmë Facebook.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img