Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Inter fiton me Barcelonën në Champions dhe i merr vendin në renditje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Champions League ka luajtur gjashtë ndeshjet e orës 21:00. 14 gola u shënuan në gjashtë takimet e mbrëmjes, teksa spikat fitorja e Inter 1-0 kundër Barcelonës (Calhanoglu), humbja e Atl. Madrid ndaj Brugge në Belgjikë (2-0) apo fitorja tenistike 1-6 me përmbysje e Napolit në Amsterdam me Ajax.

Në sfidat e tjera, Liverpool ka bërë detyrën ndaj Rangers në shtëpi, duke fituar 2-0. Në “Do Dragao”, Porto fitoi jo pa vështirësi 2-0 me Leverkuesn, ndërsa Frankfurt dhe Tottenham e mbyllën në paqe 0-0.

Më herët, Bayern fitoi me Plzen 5-0 dhe Marseille mposhti 4-1 Sporting.

Grupin A e kryeson Napoli me 9 pikë, ndjekur nga Liverpool me 6 dhe Ajax me 3, teksa Rangers në fund me 0 pikë. Në grupin C, Bayern Munich prin me 9 pikë, Inter me 6, Barça me 3 dhe Plzen me 0 pikë. /Newsport.al

Më shumë
spot_img
spot_img