Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Intensifikohet lufta në Rripin e Gazës, Civilë dhe militantë palestinezë të vrarë, mes viktimave dhe një 5-vjeçare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tensionet mbeten të larta pas një nate zjarri me armë të rënda midis Rripit të Gazës dhe Izraelit.

Dhjetra raketa të lëshuara nga Gaza ndriçuan qiellin, pas vrasjes së të paktën 10 personave në sulmet ajrore izraelite.

Lideri i militantëve Tayseer Jabari ishte në mesin e të vrarëve. Një vajzë pesëvjeçare në Gaza gjithashtu vdiq dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Grupi Palestinez Xhihadi Islamik (PIJ), i është përgjigjur Izraelit duke gjuajtur më shumë se 100 raketa. Shumica u kapën nga mburoja e mbrojtjes raketore të Iron Dome të Izraelit, por sirenat u dëgjuan në një numër qytetesh izraelite gjatë gjithë natës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img