Hapësire reklamuese

Bota

Inteligjenca ruse thotë se Franca do të dërgojë trupa në Ukrainë

Shkruar nga Newsbomb
Inteligjenca ruse thotë se Franca do të dërgojë trupa

Sipas inteligjencës ruse, Franca do të dërgojë 2 mijë trupa në Kiev dhe zyrtarët e lartë të Kremlinit, u shprehën se Rusia nuk do të qëndrojë duarkryq ndaj Francës.

Pas përhapjes së këtij lajmi, përmes një reagimi nga ministria e Mbrojtjes franceze, lajmi është përgënjeshtruar duke i cilësuar këto deklarata si “pjesë e fushatë së lajmeve të rreme” të Moskës.

"Franca është duke përgatitur një kontingjent ushtarak që do të dërgohet në Ukrainë", - u shpreh drejtori i Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme Ruse. Në fazën e parë, kontingjenti do të ketë 2000 ushtarë, tha ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese