Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

‘Integrimi në BE’, Balla optimist nga Brukseli: Lajme shumë të mira kemi sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

73044eca4f5533f244e8702992433ca7

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla nga Brukseli u shpreh se ka lajme të mira në lidhje me integrimin e Shqipërisë në Bashkimin e Europian.

Me anë të një postrimi në “facebook”, Balla shkruan se është takuar me Presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli, Raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos (Grupi Socialist dhe Demokrat), me Zëvendës Presidentin e Grupit të Partive Popullore Europiane Andrei Kovatchev dhe me Kryetarin e Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asocijimit BE-Shqipëri Manolis Kefalogiannis.

“Sot në Këshill, Parlament dhe Komision. Shumë i nderuar të takohemi përsëri në Parlamentin Europian me Presidentin e Parlamentit Europian David Sassoli, Raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos (Grupi Socialist dhe Demokrat), me Zëvendës Presidentin e Grupit të Partive Popullore Europiane Andrei Kovatchev dhe me Kryetarin e Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asocijimit BE-Shqipëri Manolis Kefalogiannis. Lajme shumë të mira kemi sot”, shkruan Balla.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama dhe një delegacion nga Shqipëria jenë në Bruksel, për të raportuar para vendeve europiane për rrugëtimin e vendit tonë drejt BE-së.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img