Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Reagon drejtoresha e KE për Ballkanin: Po punojnë detajet e fundit të dokumenteve

spot_img

Lajme të ngjashëm

66253386465569e164602021ed643e21

Genoveva Ruiz Calavera, Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Shefe e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM)  ka reaguar sot në lidhje me negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo shprehet se po punohet për detajet e fundit të dokumenteve që përcaktojnë kornizën n ëtë cilën do të zhvillohen negociatat.

‘Po, ne jemi duke punuar në detajet e fundit të këtyre dokumenteve të rëndësishme që përcaktojnë kornizën në të cilën do të zhvillohen negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE’, shkruan Genoveva Ruiz Calavera.

Më shumë

spot_img