Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Integrimi dhe negociatat, Rama niset për vizitë zyrtare në Hungari, më pas shkon në Bullgari, kthehet në vend për shkarkimin e Metës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është nisur për në Budapest.

Kryeministri do të zhvillojë një takim zyrtarë në Budapest, ku do të takohet me krerët e lartë të shtetit hungarez.

Nesër Rama do të udhëtojë drejt Bullgarisë, ku edhe atje do të zhvillojë një takim me liderët e shtetit.

Bëhet me dije se në fokus të bisedës të Ramës do të jenë marrëdhëniet midis vendeve në fjalë dhe Integrimi në BE.

Mësohet se kreu i qeverisë do të kthehet në vend të mërkurën, një ditë para seancës plenare për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img