Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Instalacioni te Kryeministria, Rama: Nuk është vepër arti, por një projekt energjie të rinovueshme, s’po bëhet për mua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët mbrëmjen e soteme për instalacionin me vlerë 3.7 milionë euro që do të vendoset në oborrin e Kryeministrisë.

Rama tha se nuk është një vepër arti, por është një projekt për energjinë e rinovueshme diellore që është planifikuar që të nisë nga kryeministra e të shtrihet në të gjitha institucionet.

“Nuk ka shpenzuar asnjë qindar në mjediset e Këshillit të Ministrave. Qeveria ka ndërmarrë një program të energjisë së rinovushme diellore që do shtrihet në të gjitha institucionet duke nisur nga ministria.

Nuk bëhet fjalë për një vetëm arti por për një projekt energjie të rinovueshme. Ka nevojë për mjedise të reja pune. Është planifikuar prej kohësh, nuk bëhet për mua por do qëndrojë aty. Teoria që duhet ndaluar investimet se jemi në krizë nuk funksionon. Nga investimet rritet ekonomia sepse bëhet fjalë për të krijuar vende të reja pune. I kam dëgjuar edhe kur ra tërmeti, pandemia. Po të kishim ndaluar do kishim mbetur. Janë të gjitha të balancuara” tha Rama.

Lexo edhe: Ndryshime organizative në PS? Edi Rama e pranon: Jemi në rrugën drejt fushatës, do bëjmë dhe të tjera

Lexo edhe: Instalacioni te Kryeministria, Rama: Nuk është vepër arti, por një projekt energjie të rinovueshme, s’po bëhet për mua

Lexo edhe: Edi Rama flet për kullën 40 kate përballë PS: Do t’i kushtojë sa frëngu pulën, s’do të gëzojë asnjë metër katror më shumë

Lexo edhe: “A ka lidhje Erdogan me mbylljen e shkollës Mehmet Akif?” Rama: S’më bën njeri presion, jam kryeministër i zgjedhur nga shqiptarët

Më shumë
spot_img
spot_img