Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

#InstaKosova/ Nisma e MPJ në kuadër të 7-vjetorit të pavarësisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke pasur parasysh suksesin e dy viteve më parë, ministria e Jashtme e Kosovës ka vendosur që të riorganizojë sërish garën e fotografive më të mira të Kosovës  të publikuara në rrjete sociale nga vetë qytetarët e saj

Kosova feston më 17 shkurt shtatë vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Duke pasur parasysh suksesin e dy viteve më parë, ministria e Jashtme e Kosovës ka vendosur që të riorganizojë sërish garën e fotografive më të mira të Kosovës  të publikuara në rrjete sociale nga vetë qytetarët e saj.

Kjo garë ka për qëllim promovimin e Kosovës dhe çdo qytetarë që dëshiron të bëhet pjesë e saj mjafton të publikojë një foto që reflekton mbi kulturën, arkitekturën, urbanizmin, natyrën, shoqërinë, jetën e natës, rininë dhe të jetuarit në Kosovë, e shoqëruar me hashtagët #Instakosova dhe #InstaKosovo.

Materiali i mbledhur nga këto hashtagë vlerësohet nga një juri pesë-anëtarëshe që përbëhet nga: Blerim Racaj (fotograf), Nita Salihu (dizajnere), Blerta Kambo (fotografe), Arjeta Emra (drejtoreshë e British Council) dhe Era Istrefi (këngëtare)

Fotografia më e mirë shpërblehet me 500,00 euro, kurse 10 fotot më të mira me nga 100,00 Euro. Gara përfundon më 3 shkurt 2015. Ndërkohë, kjo juri do të përzgjedhë rreth 100 foto të cilat do të publikohen në një libër fotografish, duke shënuar kështu edicionin e dytë të këtij publikimi dhe duke festuar po ashtu pavarësinë e Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img