Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Instagram-i me risi, teston një funksion që të gjithë e dëshirojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4e23fdd46ad5cca81d96b9fb8bd1c1a7

Rrjeti social shumë i përdorur nga të gjithë, Instagram, nisi testimet në Shtetet e Bashkuara për një funksion ku përdoruesit mund të blejnë produkte direkt nga rrjeti social.

Raportohet se Instagram ka bashkëpunuar me 20 marka të njohura për funksionin e blerjeve.

Me anë të funksionit përdoruesit mund të klikojnë produkt, të shohim çmimin dhe ta blejnë menjëherë.

Përdoruesit mund të blejnë me Visa, Mastercard, American Express, Discover ose PayPal.

Rrjeti social tha se do të aplikonte një tarifë për të financuar përpunimin e transaksioneve gjatë blerjeve online.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img