Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë propozon shkarkimin e prokurorit Shkëlqim Kokona, akuzohet për korrupsion dhe shkelje të rënda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka propozuar shkarkimin e prokurorit të Shkëlqim Kokona. Ai mban postin e prokurorit në Prokurorinë e qytetit të Pogradecit.

Kokona dyshohet se ka kryer shkelje të rënda gjatë ushtrimit të detyrës. Ndërkohë KLP ka caktuar datën 13 dhjetor për seancën e radhës ndaj tij.

Më herët Kryeprokurori Olsian Çela i kërkoi Inspektorit të Lartë të Drejtësisë që të nisë hetimet për prokurorin e Pogradecit Shkëlqim Kokona, i cili dyshohet se ka kryer shkelje individuale në ushtrimin e detyrës. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img