Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Inspektim ‘blic’ në mes të natës, Yuri Kim dhe Celibashi shkojnë te qendra e numërimit në “Vasil Shanto”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi po zhvillojnë një inspektim “blic” tek qendra e numërimit të votave në shkollën “Vasil Shanto”.

Më herët gazetarja e pyeti Celibashin se përse nuk kishte filluar numërimi te kjo qendër numërimi, pasi kishte mbi 1 orë që gjërat ishin stabilizuar.

Celibashi tha se nuk kishte informacion ndaj dhe mendohet se janë nisur me urgjencë për shkak të ndonjë parregullsie. Më herët u tha se edhe numëruesit e LSI ishin mbledhur në zyrë dhe po trajnoheshin.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img