Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
2.6kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Iniciativa e Kishës shqiptaro-amerikane në Michigan, organizohet festivali “Mirësevini në Shqiptari”, do të prezantohen kultura dhe vlerat shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kisha Katolike shqiptaro-amerikane e Shën Palit në Michigan do të organizojë një festival në datat 2-4 korrik, për të promovuar kulturën dhe vlerat shqiptare.

Festivali do të quhet “Mirësevini në Shqiptari” dhe do të hapet me Paradën Shqiptare, ku do të prezantohet identitteti i shqiptarëve përmes këngëve dhe valleve tradicionale.

Gjithashtu do të zhvillohet edhe parade shqiptare me veshje tradicionale shqiptare dhe flamurin kuq e zi, teksa do të ketë edhe të ftuar special që do të këndojnë dhe performojnë muzikë shqip.

Më shumë

spot_img
spot_img