Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Infermieri nga Hasi përfundon në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, pak ditë më parë mori dozën e dytë të vaksinës së Pfizer (ÇFARË THONË KOLEGËT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4f947e616670a2dcd8630f798a67ab9c

Një infermier nga Hasi është shtruar në gjendje të rëndë në spital vetëm pak ditë pasi mori dozën e dytë të vaksinës anti-COVID.

Infermieri M.Ll ka patur probleme si enjtje dhe fryrje abdominale, ndaj familjarët e kanë nisur me urgjencë drejt spitalit të Gjakovës.

Fatmirësisht tashmë gjendja ëe tij është përmirësuar dhe ai po vazhdon trajtimin në shtëpi, ndërkohë që të afërmit e tij kanë thënë se pas analizave, treguesi për mpiksjen e gjakut është 4 herë më i lartë se norma maksimale.

Por kolegët e tij janë shprehur se infermieri ka patur edhe më herët probleme të tilla, ndaj thonë që përkeqësimi i gjendjes së tij shëndetësore nuk ka ardhur nga vaksina.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img