Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Infermieri i Klinikës Infektive rrëfen momentet e dhimbshme me pacientët: Një zonjë më kërkoi që të mos i vendosja oksigjenin dhe ta lija të vdiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e98383b9eb0287ace01f80c3aad04a35

Fitim Havolli është një prej infermierëve të Klinikës Infektive në Kosovë që u shërben pacientëve të infektuar me koronavirus.

Ai ka rrëfyer disa nga momentet më të dhimbshme me pacientët, duke treguar se ka patur edhe raste kur pacientët i kanë thënë që të mos ua vendoste maskën e oksigjenit dhe t’i linte të vdisnin.

“Kemi shumë raste, por një zonjë e nderuar si paciente ndër të parat ka qenë diku rreth qeshorit të vitit të kaluar. Për shkak të sëmundjes që ia shkaktoi covid-19, nuk mund ta përballonte gjendjen e rëndë shëndetësore dhe kërkonte nga unë që të mos ja vendosja oksigjenin, pra që të mos e pengoja për të vdekur.

Unë insistojsha normalisht duke mos e llogaritur me vetëdije që po kërkon heqjen e oksigjenit pasi për të ishte fatale. Më ka prekur si rast pasi nuk mundi t’i përballojë pasojat e virusit dhe vdiq”, tregoi Havolli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img