Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Infermierët bllokohen në dëborë me vaksinat që skadonin për pak orë, ia injektojnë kalimtarëve të rastit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efa452608eec0f0ea7ed820025c51903

Një rast i pazakontë është regjistruar në shtetin e Oregonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 

Reshjet e dendura të dëborës kanë penguar punonjësit e shëndetësisë që të transportonin vaksinat anti-Covid dhe duke pasur shumë pak kohë në dispozicion ia kanë injektuar kalimtarëve të rastit.

Gjithçka u bë për shkak që të mos shkonin dëm për shkak se brenda pak orëve do të skadonte afati i përdorimit.

Ekipi kishte gjashtë doza të vaksinës kundër COVID-19 që i kishin marrë nga klinika, e ishin planifikuar t’i  shpërndanin në një qendër në Grants Pass, por reshjet e borës nuk i lejuan që të përmbushnin misionin e tyre dhe kështu ata i shpërndanë.

Rreth 20 punonjës shëndetësorë dhe vullnetarë ishin pjesë e grupit përfshirë Christy Syedlecky, familja e të cilës kishte kryer një lloj kursi për dhënien e vaksinave, që gjithashtu ishte dëshmitarë të procesit të dhënies së tyre në mes të rrugës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img