Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Infektohet për herë të dytë polici në Durrës, e prekur edhe gruaja e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

f82040ef8909ade4e4fcd49fe4ac4e7c

Është infektuar për herë të dytë një punonjës policie në Durrës, ndërsa e prekur është edhe gruaja e tij.

Burime thonë se i prekur në Durrës është edhe një rast i ri, por nuk dihet burimi i infeksionit.

Ndërkohë ditën e sotme në Vlorë janë konfirmuar 5 raste të reja, ndërsa në Krujë janë konfirmuar dy raste të reja, ku njëri është mësues.

Në vendin tonë deri më tani numri i të infektuarve është 1385 persona, mes të cilëve 35 kanë humbur jetën dhe 1001 janë shëruar.

Priten edhe konfirmimet zyrtare nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, por problematik është fakti se javën e fundit shifrat kanë qenë shumë të larta, ndërsa kryeministri Rama deklaroi se edhe mund të ketë një rikarantinim nëse numri i të infektuarve vazhdon të rritet.

Më shumë

spot_img