Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Infektohet një foshnje 8 muajshe në Fier, Covid-19 prek 54 pensionistë në 24 orët e fundit, disa mësues, mjekë dhe policë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6522fa0b196b19392f65b352c28937ad

76 persona kanë dalë pozitivë me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në qytetin e Fierit. Numri më i lartë i të infektuarëve është regjistruar në radhët e pensionistëve.

Sipas ISHP, numrin më të lartë të të infektuarëve gajtë 24 orëve të fundit e zënë pensionistët dhe personat e papunë, me 54 raste të reja, më pas janë mësuesit, mjekët dhe policët. Gjithashtu, bëhet me dije se virusi ka prekur dhe një foshnje 8 muajshe në këtë qytet.

Infeksioni ka prekur dhe 2 efektivë policie ne DVP Fier, 9 pronarë biznesesh private, 6 mësues, 2 studentë, 1 mjek dhe 1 infermier.

Kujtojmë se, dje u regjistrua rekordi më i lartë i rasteve ditore pozitive në vendin tonë. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë të publikuara dje, janë kryer 3849 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 1007 qytetarë. Fatkeqësisht 6 kanë humbur jetën.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img