Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Infektohet me Covid-19 nëna e ish-presidentit Hashim Thaçi, shtrohet në spitalin infektiv

spot_img

Lajme të ngjashëm

a1b1d16ada6412cb0a562acddaa754d6

Nëna e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është infektuar me koronavirus.

Sipas informacioneve për mediat kosovare, Hyra Thaçi është shtuar në Klinikën Infektive në QKUK dhe se gjendja e saj shëndetësore paraqitet e qëndrueshme.

Por, kohët e fundit ajo është përkeqësuar, prandaj ka kërkuar trajtim shëndetësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Mësohet  se gjendja e saj është rënduar edhe për shkak të moshës që ka.

Më shumë

spot_img