Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Infektohet me Covid-19 Arqipeshkvi i Shkodrës Angelo Massafra, shkon për mjekim të specializuar në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

00110b8a8b64c7e8d9a86ad11c2e3abb

Arqipeshkvi i Shkodrës Imzot Angelo Massafra, infektohet me Covid-19. Aktualisht gjendja shëndetësore e tij paraqitet e mirë.

Pas disa shqetësimeve dhe simptomave të virusit, Imzot Massafra ka bërë analizat dhe ka rezultuar pozitiv. Për arsye të parandalimit të simptomave të tjera, sot ai do të transferohet për një mjekim më të specializuar në Spitalin “Miulli di Acquaviva delle Fonti”, në Bari, Itali.

“Jemi të sigurt për profesionalizmin e personelit mjeko-sanitar që po ndjek dhe që do të vazhdojë të ndjek ecurinë e sëmundjes së Arqipeshkvit, por i besohemi edhe lutjes së të gjithëve dhe të secilit që mëshira e Zotit të tregohet me hirin e shërimit për të dhe për të gjithë të prekurit nga kjo sëmundje.

Në ditët e ardhshme, duke filluar që nga shtrimi dhe në vazhdim, sapo të kemi njoftime nga drejtoria e spitalit, do informoheni në mënyrë të rregullt”, thuhet në deklaratën e zyrës së shtypit të Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë.

Më shumë

spot_img
spot_img