Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ines Demiri shkruan historinë, kush është diplomatja e parë e Kosovës në Izrael

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f6eda49cfd293bd53d918b97692d143

Kosova dhe Izraeli në një ceremoni virtuale pak ditë më parë, formalizuan vendosjen e marrëdhënieve diplomatike.

Ines Demiri është Ambasadorja e parë kosovare në Izrael. Ajo fillimisht u emrërua si e Ngarkuara me Punë e Repubikës së Kosovës në këtë shtet.

Me këtë pozitë Demiri ka hyrë në historinë e marrdhënieve diplomatike midis Kosovës dhe Izraelit.

Ajo më herët ka shërbyer si diplomate në kosnullatën e Kosovës në New York.

Edhe pse midis vendeve është formalizuar vendosja e marrëdhënieve diplomatike, ende nuk janë përcaktuar vendet se ku do të hapen Ambasadat.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img