Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Incidenti në seli, reagon Basha: Derën e FRPD e thyen ata që erdhën me Berishën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagon për herë të parë pas incidentit te zyrat e FRPD-së në selinë blu.

I pyetur nga gazetarët për akuzat e Belind Këlliçit se dera e zyrës ishte thyer ndërsa ishin vjedhur edhe sende personale, Basha tha se ishte informuar që zyra ishte hapur nga mbështetësit e Berishës, kjo pasi sipas tyre ishte ndërruar brava.

“Unë jam informuar që dyert i kanë thyer ata që erdhën me zotin Berisha. I kanë thyer se sipas tyre ishte ndërruar brava. Nëse doni të merreni me brava ditën e dytë pas arrestimit të Kokës, dhe unë kërkoj arrestimin e Edi Ramës, syri qoftë, plastë syri i keq. Sa për 18 dhjetorin, ka një PD, ka një Kuvend Kombëtar, ka një Statut, kemi zgjedhur të ardhmen”, deklaroi Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img