Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Incidenti në Sanremo 2023, këngëtari shkatërron skenën gjatë performancës (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e Festivalit të muzikës “Sanremo 2023” në Itali.  Por gjatë kësaj mbrëmje duket se jo gjithçka ka shkuar siç duhet, pasi ka ndodhur një incident.

Sipas medieve italiane këngëtari i njohur, Blanco ka patur me probleme teknike, teksa ka interpretuar këngën “L’isola delle rose”.

Ai nuk arriti të dëgjonte zërin e tij me kufje dhe si pasojë shkatërroi skenografinë, fillimisht duke shkelmuar lulet në skenë dhe më pas duke i hedhur dhe thyer ato. Pamjet u bënë shumë shpejt virale dhe gjesti i këngëtarit u komentua së tepërmi.

Më shumë