Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Incidenti në Elbasan për Ditën e Verës, Rama tregon si u PROVOKUA nga Basha: Erdhi me flamuj dhe… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

859eef673f54bb182de7a1583c3a3b21

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë për incidentin që ndodhi Ditën e Verës në Elbasan.

Kujtojmë axhenda e Ramës u përplas me atë të kreut të PD-së Lulzim Basha, gjatë vizitës në qytetin e origjinës të kësaj feste.

Duke iu referuara asaj dite, Rama tha se u provokua nga disa talebanë. Sipas tij me mënyrën se si erdhi Basha në Elbasan me flamuj dhe duke hipur në makinë shkaktoi provokimin e rëndë.

“Nuk kemi provokim dhe sherrin siç na e bënë atë ditë për Ditën e Verës. Dhe pa pikë turpi erdhi Edi Rama me kriminelët. Me cilët kriminelë, mua më priti Evisi me Taulantin.

Për çfarë më duheshin taborret me flamuj e britma. Madje i kam heshtur disa që bënin si ata të in faturuarit e talebanët dhe që filluan Rama, Rama, u thashë stop. Provokatorë deri në fund. Përderisa nisesh me flamuj, hipën me makinë, për çfarë vjen kështu. Deri në fund provokatorë”,- tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img