Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Incidente në natën e ndërrimit të viteve në Kosovë, 1 qytetar plagoset nga një plumb qorr, 7 të tjerë dëmtohen nga fishekzjarret

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nata e ndërrimit të viteve në Kosovë është shoqëruar me incidente. Një person është plagosur në krah si pasojë e një plumbi qorr, teksa ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, si pasojë e shpërthimit të fishekzjarreve, janë dëmtuar 7 persona, 3 prej të cilëve ndodhen ende në spital, ndërsa pjesa tjetër janë mjekuar dhe janë dërguar në shtëpi.

“Deri në këto momente të fillimit të Vitit të Ri, nuk kemi një fluks sikur që kemi pasur viteve të më hershme, është një numër më i vogël. Megjithatë janë prezentë këto raste, kemi diku shtatë raste të lënduar me mjete piroteknike dhe një të plagosur nga plumbi qorr. Gjendja e tyre, pjesa dërmuese janë në shtëpi, tre jemi duke i trajtuar. I lënduari nga plumbi i qorr, është në regjionin e krahut”, tha mjeku i Urgjencës Kombëtare të Kosovës, Agron Çitaku.

Më shumë
spot_img
spot_img