Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Incident në veri të Kosovës, serbët djegin qendrën e Regjistrimit në komunën Zubin Potok (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një incident ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në veri të Kosovës. Dyshohet se qendra e Regjistrimit të automjeteve në komunën Zubin Potok është djegur nga serbët, të cilët nuk pranojnë reciprocitetin për targat.

Zjarri dyshohet se ka përfshirë dy zyra të kësaj ndërtese dhe është arritur të fiket rreth dy orë e gjysmë më pas, shkruajnë mediet kosovare.

auto yyyyyy1632559961 541x450 1

Fatmirësisht në kohën e zjarrit nuk ka patur njerëz brenda ndërtesës, ndërsa raportohet vetëm për dëme materiale. Ndërkohë gjatë natës është sulmuar edhe komuna në Zveçan.

pl2 338x450 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img