Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

In Memoriam/ Një vit më parë u nda nga jeta kantautori Kujtim Prodani, s’e fitoi dot “luftën” me Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Si sot një vit më parë u nga nga jeta kantautori i njohur Kujtim Prodani, në moshën 57 vjeçare, pasi nuk e fitoi dot betejën me Covid-19.

Kujtim Prodani, djali i artistëve të mirënjohur Anita Take dhe Agim Prodani, ishte infektuar nga koronavirusi. Fatkeqësisht ai nuk e fitoi dot betejën me virusin vdekjeprurës dhe mbylli sytë përgjithmonë më 6 janar të 2021.

Prodan ishte kantautor i dhjetra këngëve të muzikës së lehtë shqiptare, e për vite me radhë ai ka qenë pjesë e skenave të festivaleve të shumta.

Të afërm e miq të shumtë me dhimbjen që s’do të munden ta shohin më kujtojnë kantautorin që do t’i mungojë shumë artit shqiptar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img