Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
35 %
4.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Imunologu Sulçebe flet për vaksinën kineze: I shpëtojmë…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Imunologu Genc Sulçebe ka rekomanduar të gjithë qytetarët që të vaksinohen.

Ai në një intervistë tha se vaksina kineze ka një efektivitet të ulët në krahasim me vaksinat e tjera, por që mbron nga format e rënda të virusit.

“I shpëtojmë formave të rënda, mund të kalojmë një covid të lehtë, por i shpëtojmë rastit për të shkuar në spital. Sigurisht që funksionon sepse jep imunizim pro efektin e saj e shohim pas dy muajsh.

Këtu ka një problem sepse kanë aplikuar dy doza të ndarë në 15 ditë dhe do të shihet pas dy muajsh kur personi i vaksinuar do të ketë një përgjigje imunitare të matshme dhe të sigurt. Do shihet me numrin e rasateve dhe antikorpet”, u shpreh imunologu për “abc-ja e mëngjesit”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img