Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

IML: Foshnja nuk ka vdekur nga i ftohti. Manjani kërkon përshpejtim të hetimeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka kërkuar përshpejtim të hetimeve për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së një foshnje 3 muajshe disa ditë më parë.

Foshnja e komunitetit rom humbi jetën gjatë natës teksa po flinte në qiell të hapur bashkë me nënën e saj, ndërsa në media u tha se shkaku i vdekjes ishte i ftohti, çka ngjalli edhe reagime të shumta. Por sipas Institutit të Mjekësisë Ligjore, vdekja e foshnjes nuk ka ardhur si pasojë e të ftohtit.

IML thotë se të dhënat janë evidentuar dhe janë në proces verifikimi, për këtë arsye edhe ministri i Drejtësisë, Manjani, ka kërkuar përshpejtim të hetimeve për përcaktimin e shkaktut të vdekjes. 

Më shumë
spot_img
spot_img