Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Ilva Tare ngre disa pyetje: A është futur në karantinë e vërteta e të gjitha rasteve të infektuar me COVID 19 në Shqipëri?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32e9fcd38753f6ff6ea5e3129c1235a1

Ilva Tare, drejtuese e Euronews Albania ngre disa pyetje që në fakt ngjajnë më shumë me disa shqetësime reale përmes të cilave po kalon vendi ynë i prekur nga coronavirusi.

 Ditën e sotme u shënua edhe viktima e dytë, një 66-vjeçar nga Lushnja ndërsa informacionet janë të cunguara dhe gjithnjë të kontrolluara më parë nga kryeministri i vendit.

“A është futur në karantinë dhe e vërteta e të gjjtha rasteve të infektuar me #covid_19 në Shqipëri? Përse nuk lejohen të flasin mjekët që po u shërbejnë të infektuarve? Sa janë të prekurit realë? Çfarë ndodh në zonat e tjera të vendit ku nuk ka raste zyrtare të konfirmuara? A ka kontroll ndonjë institucion publik? Në javen e dyte të #coronavirus centralizimi i skajshëm i informacionit nuk lejon transparencën e detyrueshme!”, pyet Ilva Tare e cila mesa duket do ta kthejë këtë komunikim në interaktiv dhe fton këdo që t’i shkruajë rreth shqetësimeve të mësipërme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img