Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Ilirjan Celibashi i KQZ: Votimi është i qetë, ka pak problematika teknike; Udhëheqësit politikë të demonstrojnë durim e maturi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi thotë se situata e votimit deri tani paraqitet e qetë në të gjithë vendin, pavarësisht disa problematikave të vogla teknike.

Sipas Celibashit, kandidatët për deputetë dhe udhëheqësit e partive duhet të dëmonstrojnë maturi e durim.

“Situata e votimit është e qetë & me shumë pak problematikë teknike. Ftoj kandidatët për deputet, e në veçanti udhëheqësve politik & drejtuesve të institucioneve kryesore të shtetit të demostrojnë qetësi, durim & maturi në komunikimet publike & kështu ti adresohen mbështetësve”, shkruan Celibashi.

Sipas përditësimit të fundit nga KQZ, deri në orën 09.00 në gjithë Shqipëri kanë votuar 94.252 persona, ose 8.03 %.

Më shumë
spot_img
spot_img