Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

“Ilir Meta është përdhunues i zgjedhjeve”, Rama flet troç: PSD nuk do jetë në qeveri me ne, mund të na bashkohet ndonjë deputet i opozitës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur presidentin Ilir Meta një “përdhunues” të zgjedhjeve, teksau shpreh se është i vetmi president që del në raportin e OSBE/ODIHR si dhunues i zgjedhjeve.

AI tregoi se PSD e Tom Doshit nuk do të jetë pjesë e qeverisë, teksa nuk përjashtoi mundësinë që ndonjë deputet opozitar t’i bashkohej mazhorancës.

“Është i pari president në histori që hyn në raportin e OSBE/ODIHR që del si dhunues i zgjedhjeve. Ilir Meta është përdhunues i zgjedhjeve dhe parlamenti do ta farmolizoj vendimin e popullit dhe ta shkarkojë.

Saliu nuk do asnjë bashkëpunim, Saliudo luftë. Deklarata e tij u bë për t’i thënë Bashës “kujdes me njohjen e zgjedhjeve se t’i hodha në qafë këta të tjerët”, tha Rama.

Fevziu: A do jetë PSD në qeveri me ju?
Rama: Jo
Fevziu: A do merrni ndonjë deputet të opozitës për të fuqizuar PS-në?
Rama: Nuk ka kufij kjo punë. Mund të dalë nesër një kryetar dhe të thotë se do të mbështesë qeverinë. Me PD-në dua të bëj një sforco shumë të madhe për të shkuar përtej pandemisë politike se na ka degjeneruar si njerëz.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img