Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Ilir Meta vlerëson me dekoratën ‘Naim Frashëri’ mësuesen që humbi jetën në aksident

spot_img

Lajme të ngjashëm

832c46ea54029ab034d1f9466e5082e2

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me dekoratën “Naim Frashëri” mësuesen e ndjerë Luiza Dule, që humbi jetën në një aksident tragjik në 19 dhjetor 2018, kur po shkonte pranë nxënësve të saj.

Meta thotë se kjo është një shprehje nderimi dhe respekti për mësuesen e ndjerë.

Statusi i Metës:

Në kuadër të Ditëve të 7 dhe 8 Marsit, vendosa të vlerësoj me Dekoratën e lartë “Naim Frashëri”, Luiza Dule (pas vdekjes), mësuesen e ndjerë të shkollës “Selami Kodra” në Arrëz, Devoll, e cila humbi jetën në një aksident tragjik, në 19 dhjetor 2018, duke shkuar pranë nxënësve të saj të dashur.

Ky vlerësim është shprehje nderimi dhe respekti, për mësuesen e paharruar Luiza Dule, nënën dhe familjaren model, si edhe për të gjithë arsimtarët, veçanërisht për mësueset në mbarë vendin, simbole të përkushtimit dhe të sakrificave të pashembullta, për përhapjen e dijes dhe edukimit te brezat e rinj, duke sakrifikuar deri edhe jetën e tyre!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img