Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ilir Meta vizitë në Slloveni, pritet nga kryeministri Jansa: E falenderova për mbështetjen e dhënë për integrimin europian të Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Slloveni, ku është takuar me kryeminsitrin slloven Janez Jansa.

Meta thotë se e falenderoi kryeministrin Jansa për mbështetjen e dhënë në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Eruopian.

“Kënaqësi e veçantë të takoja sot në Ljubljanë, Kryeministrin e Sllovenisë, Janez Janša.

Vlerësuam marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve, të qëndrueshme dhe me ecuri pozitive ndër vite, në të gjitha fushat me interes reciprok.

E falënderova Kryeministrin Janša për mbështetjen e dhënë nga Sllovenia në procesin e integrimit europian dhe shpreha besimin, që edhe gjatë Presidencës së ardhshme sllovene të Bashkimit Europian, ajo do të mbetet një avokate e integrimit të Shqipërisë dhe të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian.

Tepër i rëndësishëm bashkëpunimi i ngushtë rajonal dhe thellimi i reformave të brendshme, me qëllim final integrimin europian”, shkruan Meta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img