Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Ilir Meta uron çlirimin me fotografinë e 28 nëntorit 1944, me partizanë të thjeshtë e të panjohur, në podium ishte udhëheqja komuniste

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot festën e Çlirimit të vendit me një foto arkive të datës 28 nëntor 1944. Në të, shfaqen partizanë të thjeshtë dhe të panjohur, në një paradë zyrtare dhe me marsh ushtarak.

“GËZUAR DITËN E ÇLIRIMIT! Lavdi dëshmorëve dhe heronjve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare, gjakut dhe sakrificave të bijve dhe bijave më patriotë për mbrojtjen e Lirisë dhe Sovranitetit të Shqipërisë”, shkruan Meta dhe ndan pamjet e mëposhtme.

Mirëpo, ajo që bie në sy është se përballë këtyre partizanëve të thjeshtë qëndojnë drejtuesit më të lartë të kohës, udhëheqja komuniste e vendit. Partizanët ecin në paradë me marsh ushtarak dhe me dorë nderojnë udhëheqësit komunistë që ndodheshin në podium.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img