Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ilir Meta thirrje Kuvendit: Verifikoni shëndetin mendor të Edi Ramës, i bëni dhe testin e drogës se mund të shkaktojë dëme të mëdha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë i ka bërë thirrje sot Kuvendit të Shqipërisë që të nisë procedurat, sipas tij, për të verifikuar shëndetin mendor të kryeministrit Edi Rama. Ilir Meta ju referua aksionit që IKMT-ja ka nisur prej mëngjesit të sotëm në “Prestige Restort”.

Në një konferencë për mediat nga selia e partisë, Meta u shpreh se duhet që Ramës t’i bëhet dhe testi i drogës, pasi për shkak të detyrës që ka mund të shkaktojë dëme edhe më të mëdha në interes kombëtar.

“Është emergjente që Kuveni i Shqipërisë të nisë procedurat për të verifikuar shëndetin mendor të tij dhe gjithë evoluuimin e kartelave të tij psiqike.

Jo vetëm kaq, po dhe të merren masa për t’i bërë testin e drogës dhe të përdorimit të substancave narkotike, se për shkak të detyrës që ka mund të shkaktojë edhe dëme të tjera më të mëdah, përsa i takon interesit kombëtar, interesit publik dhe funksionimit të shtetit të së drejtës”, u shpreh politikani Ilir Meta.

 

Më shumë
spot_img
spot_img