Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Ilir Meta: Të kem frikë nga Amerika se ka raketa? Po ka dhe Rusia, dhe Koreja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta dhe Ambasadorja e SHBA Yuri Kim patën një përplasje të fortë mbrëmjen e djeshme, një përplasje e paprecedentë, ku diplomatja e lartë e SHBA e “gozhdoi” direkt në emision kreun e shtetit.

Teksa Meta fliste live në një emision, diplomatja e SHBA i dërgoi mesazh në celular, mesazh të cilin e publikoi dhe më vonë në Tëitter. Kim shkruante se Meta do të mbajë përgjegjësi për pasojat që mund të sjellin fjalët dhe veprimet e tij, duke i kujtuar deklaratën që “populli të mprehë sfurqet dhe sopatat”.

Pas këtij mesazhi kreu i shtetit nuk e përmbajti më veten. Ilir Meta e akuzoi diplomaten amerikane se e kishte kërcënuar dhe i kishte bërë shantazh në telefon, madje tregoi direkt se i kishte thënë Yuri Kim-it se e dinte që Amerika mund ta vriste me raketa.

Mes shumë deklaratave të tjera, Meta tha “Po të jetë se kemi frikë nga Amerika se ka aeroplanmbajtëse edhe raketa, ka edhe Rusia. Duhet të kemi frikë nga Rusia. Ka dhe ky koreano-veriori. Edhe ai ka raketa”, tha Meta ndër të tjera.

Lexo edhe: Yuri Kim “SHUPLAKË” METËS, i çon MESAZH në EMISION: BOLL MË! Do mbash PËRGJEGJËSI për FJALËT dhe VEPRIMET! Kërcënimet meritojnë DËNIM (E PLOTË)

albsig

Lexo edhe: E BUJSHME/ Ilir Meta akuzon ambasadoren Kim se e ka kërcënuar: Më tha “mos bëj zhurmë se dimë ca gjëra për ty”, le t’i nxjerrin të gjitha çfarë kanë

Lexo edhe: Ilir Meta nuk përmbahet: I kam thënë Yuri Kimit që “e di që ju më vrisni po të doni, por më çoni te Mali me Gropa dhe…”

Lexo edhe: Ambasadorja e kritikoi, Ilir Meta shpërthen ndaj Yuri Kim

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img