Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ambasadorja e kritikoi, Ilir Meta shpërthen ndaj Yuri Kim: Po të dojë të vijë këtu me Edi Ramën! S’më merr dot mua ajo në telefon për llogari të tij dhe të më thotë të rikthej Dvoranin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka shpërthyer në akuza ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim, pasi kjo e fundit me anë të një postimi në rrjetet sociale kritikoi presidentin për gjuhën e përdorur në fushatë, pasi pretendon se Meta ka nxitur dhunën.

Meta u shpreh se ambasadorja nuk mund ta marrë në telefon për t’i kërkuar rikthimin në KED të Dvoranit, ndërsa shtoi se ambasadorja nëse ka dëshirë të vijë në emision së bashku me Edi Ramën.

“Tani live sapo me shkruajti Ambasadorja Yuri Kim per te mos permendur me cfurqet. I them Ambasadores amerikane live qe te mos marre me ne mbrojtje Edi Ramen. Ajo duhet të kërkojë shkaqet e Elbasanit. Dhe ajo ka bërë shumë gabim që ka mbështetur Edi Ramën për të prishur marrëveshjen e 5 qershorit. SHBA do zgjedhje të lira. Ambasadorja është përgjegjëse për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Amerikës dhe jo për Shqipërinë dhe Serbinë. Po të dojë ajo të vijë këtu me Edi Ramën dhe kë të dojë. Ambasadorja s’më merr dot mua në telefon për llogari të Edi Ramës dhe të më kërkojë mua të rikthej Dvoranin në KED”, tha Meta.

Lexo edhe: Yuri Kim “SHUPLAKË” METËS, i çon MESAZH në EMISION: BOLL MË! Do mbash PËRGJEGJËSI për FJALËT dhe VEPRIMET! Kërcënimet meritojnë DËNIM (E PLOTË)

albsig

Lexo edhe: E BUJSHME/ Ilir Meta akuzon ambasadoren Kim se e ka kërcënuar: Më tha “mos bëj zhurmë se dimë ca gjëra për ty”, le t’i nxjerrin të gjitha çfarë kanë

Lexo edhe: Ilir Meta nuk përmbahet: I kam thënë Yuri Kimit që “e di që ju më vrisni po të doni, por më çoni te Mali me Gropa dhe…”

Lexo edhe: Përplasja e Ambasadores Kim me Metën, flet Rama: Ai është zhele, po e bën edhe dinjitetin e vendit zhele

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img