Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
52 %
3.6kmh
75 %
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
26 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Ilir Meta shpërthen ndaj Edi Ramës: Çfarë di ti për mua more rrugaç? Me mua sillesh si lepur, dhe me kriminelët që të nxjerrin pistoletën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ashpërson tonet ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur atë “rrugaç” që para tij sillet si lepur.

“Ti që thua di unë për Ilir Metën. Ça di ti more rrugaç për Ilir Metën. More vagabond për Ilir Metën ti. Ti para Ilir Metës sillesh si lepur, edhe para kriminelëve dhe horrave. Ta vënë pistoletën te gjuri dhe të marrin leje dhe licensa.

S’të njeh Ilir Meta ty, s’të njeh Tirana ty. Boll i mashtrove socialistët. Nuk kanë më vota socialistët për ty se i ke mashtruar me kohë”, iu drejtua Meta Ramës.

“Nuk e ndryshon dot rezultatin e zgjedhjeve”, vijoi kreu i shtetit, duke theksuar se Shqipëria do ta thotë fjalën e saj në 25 prill si asnjëherë tjetër. “Unë e ftoj Edi Ramën të reflektojë sa nuk është vonë”, shtoi Meta.

Presidenti pati dhe një mesazh për ndërkombëtarët. “I bëj thirrje ndërkombëtarëve të jenë më parimorë dhe të reagojnë në kohë. Nëse nuk do kishin toleruar shkeljen e njëanshme të 5 Qershorit, situata do të kishte qenë më e mirë prej kohësh”, tha Meta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img