Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ilir Meta: Raportet e mia me SHBA-në janë të shkëlqyera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6aac10687008ae58be7af43124bad362

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një deklaratë për mediat, ku është pyetur nga gazetarët edhe për marrëdhënien me SHBA-në.

Kujtojmë se ditën e djeshme, DASH vlerësoi ish-kreun e KED-së Ardian Dvoranin si “Kampion në luftën kundër korrupsionit”.

Meta ka pasur përplasje më herët me Dvoranin për shkak të emërimeve në drejtësi.

Gazetarja e pyeti për marrëdhënien me SHBA-në duke marrë parasysh vlerësimin që kjo e fundit i bëri Ardian Dvoranit.

“Raportet e Ilir Metës me SHBA janë të shkëlqyera. Ilir Meta nuk gënjen, nuk mashtron dhe nuk i keqpërdor për interesat e tij. Ilir Meta nuk ka shkelur asnjë ligj amerikan, nuk ka bërë foto si gruaja e Bilalit”,- tha Meta.

Më shumë

spot_img
spot_img