Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ilir Meta publikon foton e rrallë, i jep lamtumirën mikut të tij: Ishte njeri i jashtëzakonshëm!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka ndarë pak më parë një foto të vjetër me mikun e tij Shyqyri Buzo, i cili ka ndërruar jetë.

Meta shkruan se Buzo drejtori në dy sisteme dhe ishte gjithmonë një simbol i vlerave më të mira të Mokrës e Pogradecit. “Ne do ta kujtojmë gjithmonë me dashuri dhe mirënjohje”, shkruan ndër të tjera Presidenti.

“Sot në Pogradec, për t’i dhënë lamtumirën e fundit mikut tim të paharruar, Shyqyri Buzos, një njeriu të jashtëzakonshëm i cili edhe pse jetoi dhe drejtoi në dy sisteme të ndryshme ishte gjithmonë simbol i vlerave më të mira të Mokrës e Pogradecit me patriotizmin, fisnikërinë, mençurinë dhe besnikërinë e tij. Ne do ta kujtojmë gjithmonë me dashuri dhe mirënjohje”, shkruan Meta dhe ndan foton e mëposhtme.

172702312 3928996060479971 7814945953280880930 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img