Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Ilir Meta pret në zyrë kreun e Fondacionit shqiptaro-amerikan Michael Granoff

Lajme të ngjashëm

Politikani Ilir Meta ka pritur në zyrë këtë të enjte Michael Granoff, kreun e Bordit të Fondacionit shqiptaro-amerikan për Zhvillim. Ky fondacion ka lidhur muaj më parë një marrëveshje me qeverinë për menaxhimin e Butrintit, e kontestuar fortë nga opozita.

Meta thotë se gjatë bisedës me Granoff, ka vlerësuar angazhimin e AADF për programet zhvillimore të Shqipërisë, dhe veçanërisht për shtimin e mundësive në edukimin e brezave të rinj.

“Kënaqësi të takohesha sot me Kryetarin e Bordit të Fondacionit shqiptaro-amerikan për Zhvillim, z. Michael Granoff dhe të vlerësoja angazhimin e AADF për programet zhvillimore të Shqipërisë, dhe veçanërisht për shtimin e mundësive në edukimin e brezave të rinj dhe rritjen profesionale të tyre”, thuhet në njoftim.

Më shumë