Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Ilir Meta “nuk gjen qetësi” një ditë para zgjedhjeve: Do të hetohen jo vetëm krimet zgjedhore, por dhe mos-hetimet e krimeve zgjedhore dhe policore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta mesa duket nuk po e mban vendi këto ditë të fundit të zgjedhjeve elektorale në vend, teksa vijon me postimet në rrjete sociale edhe pse sot është heshtje zgjedhore.

Kreu i Shtetit ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të hetohen jo vetëm krimet zgjedhore, por edhe ata që nuk i kanë hetuar këto krime zgjedhore apo policore.

“Nesër do të jetë Festa e Demokracisë!”, shkruan Meta.

Shënimi i Ilir Metës

Të dashur qytetarë,

Pas zgjedhjeve nuk do të hetohen vetëm të tëra krimet zgjedhore por në veçanti do të hetohet mos-hetimi i krimeve zgjedhore dhe policore para datës së zgjedhjeve. Asnjë sekondë për të humbur për dekurajimin dhe parandalimin e krimeve të reja.

Nesër do të jetë Festa e Demokracisë!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img