Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ilir Meta me trishtim të thellë për aksidentin tragjik në Kroaci: Ndaj dhembjen e madhe me familjet e viktimave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në lidhje me aksidentin tragjik në Kroaci ku 10 shqiptarë të Kosovës humbën jetën mëngjesin e sotëm ka reaguar edhe presidenti  Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i vendit me trishtim të thellë i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave dhe i uron shërim të shpejtë pasagjerëve të cilët mbetën të lënduar.

Gjithashtu, Meta falenderon autoritetet kroate për kujdesin shëndetësor të ofruar për të plagosurit.

“Me trishtim të thellë përcolla lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci.

Ndaj dhembjen e madhe me familjet e viktimave dhe ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta.

Pasagjerëve të lënduar ju uroj shërim të shpejtë.

Falenderoj autoritetet kroate, në veçanti për kujdesin shëndetësor të ofruar për të plagosurit”, shkruan Meta.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img