Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ilir Meta: Kur isha kryeministër, i merrja ministrat me pizhame në mes të natës kur nuk bënin detyrat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka treguar se në kohën kur ka qenë kryeministër, nuk ka toleruar asnjë ministër, madje I ka thirrur edhe në mes të natës me pizhame që të bënin detyrat që kishin.

Sipas tij, kur ishte kryeministër, Shqipëria i përmbushte të gjitha detyrat dhe vlerësohej me notë maksimale.

“Kur kam qenë kryeministër, pyeti ministrat socialistë, me pizhame i merrja në mes të natës kur nuk bënin detyrat. Pyet ambasaorët, 10 me yll merrte Shqipëria. Kam qenë në raport të hkëlqyer me demokracinë, me mbrojtjen e Kushtetutës së Shqiëprisë që nga viti 1998 dhe jam në një raport të shkëlqyer me të vërtetën”, tha Meta në Euronews Albania.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img