Tirana
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
94 %
2.1kmh
0 %
Pre
23 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Ilir Meta: Kam vuajtur shumë këto vite, kam ndejtur pa gjumë që populli shqiptar të marrë në dorë fatet e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e sotme është shprehur se ka vuajtur për disa vite dhe ka ndejtur pa gjumë duke pritur zgjedhjet e 25 prillit, në mënyrë që populli të marrë vetë në dorë fatin e tij.

Gjithashtu ai i bëri thirrje SPAK-ut që të zbardhë sa më parë ngjarjen e Elbasanit, teksa shtoi se mos-zbardhja e kësaj ngjarje është përgjegjësi e Edi Ramës.

“Ilir Meta është i lumtur që më në fund afroi dita kur populli shqiptar do të marrë sovranitetin ën dorën e tij. Ilir Meta ka vuajtur shumë këto vite, ka ndenjtur pa gjumë që populli shqiptar të marrë në dorë fatin e tij. Kam qenë pak si vetëm. Jam ndjerë pak si vetëm sepse kam qenë me një parlament monist, me një drejtësi të kapur nga Edi Rama.

Asnjë ligj i Reformës në Drejtësi nuk do të ndryshohet. Shqipëria do t’i plotësojë kushtet në pak javë përsa i përket luftës kundër korrupsionit, Shqipëria do të ketë rekorde kolosale. Ngjarja në Elbasan duhet të zbardhet urgjentisht, pasi nëse nuk zbardhet, faji është i Edi Ramës dhe Taulant Ballës.
Përgjegjësia është e opicisë, është e SPAK. Nëse policia do të kishte reaguar menjëherë për ngjarjen e Kavajës, mund të mos kishte ndodhur ngjarja e Elbasanit”, tha Meta në Syri Tv.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

Mapo

GSH

Dita

Koha Jone

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img