Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

Ilir Meta i jep fund spekulimeve: Marrëveshje mes meje dhe Edi Ramës në këtë botë nuk ka! Mund të jem i detyruar…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë fund spekulimeve se mes tij dhe kryeministrit Edi Rama m und të ketë një marrëveshje politike.

Ai u shpreh në Syri tv se presidenti nuk mund të bëjë marrëveshje me një person që vë në dyshim kufijtë e Shqipërisë dhe shtetin e Kosovës, ndërsa shtoi se me Ramën mund të jetë i dfetyruar vetëm të bashkëpunojë për ndonjë çështje të vogël në dobi të Shqipërisë.

“Nuk ekziston asnjë mundësi sot apo në të ardhmen që Ilir Meta të bëjë një bashkëpunim me Edi Ramën. Këtë regjistrojeni mirë dhe mbajeni shënim. Ilir Meta me një njeri që vë në dyshim kufijtë e Shqipërisë dhe ka vënë në diskutim shtetin e Kosovës, kurrë mos e mendoni të bëjë pakt politik. Unë mund të jem i detyruar të bashkëpunoj për shkak të situatës për diçka të vogël. Marrëveshje politike mes Ilir Metës dhe Edi Ramës në këtë botë nuk ka”, tha Meta.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img