Ilir Meta gabon? Ja fotoja që u përfol në media

Publikuar tek: politike, më 08:35 31-03-2016 Ilir Meta gabon? Ja fotoja që u përfol në media

Është kapur në ‘’gafë’’ kreu i Kuvendit Ilir Meta ditën e djeshme. Në fakt nuk ka të bëjë me takimet që komisioneri për Zgjerimin në BE Johannes Hahn zhvilloi, por me një takim të Metës me disa fëmijë.

Ai priti dje grupin e fëmijëve që vinin nga 15 vende të botës dhe sigurisht që bëri me ta edhe disa foto.

Por në një moment, siç do kishte bërë shumëkush nga ne, Meta vendosi miqësisht dorën në supin e një vajze myslimane, të veshur me mbulesën e besimit teksa ishin mbledhur të gjithë afër për foton. Dhe kjo u komentua si një gafë e kryeparlamentarit, pasi sipas rregullave të fesë, gruaja nuk preket. Por Meta, po njësoj i ka hedhur dorën në sup edhe një vajze tjetër, pa mbulesë. Në këtë rast duhet thënë se kushdo mund të ''gabonte'', njësoj si Meta...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095629692077637
array(1) { ["section"]=> string(52) "ilir-meta-gabon-ja-fotoja-qe-u-perfol-ne-media-36470" }