Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

‘Ilir Meta është borxhliu më i madh ndaj Shqipërisë’, Rama: U bë Kryeministër, Kryeparlamentar e President, çfarë do më shumë ky njeri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

928829a3713ec8e1677162f2851fa251

Kryeministri Edi Rama është shprehur se presidneti Ilir Meta është personi më borxhli ndaj Shqipërisë, pasi Shqipëria e ka bërë kryeministër, kryeparlamentar e tashmë president.

Ai thotë se nuk e di çfarë kërkon më shumë Meta që vetëm nxit urrejtje dhe akuzon, ndërsa shton se Ilir Meta është i mërzitur për ndryshimet e Kodit zgjedhor pasi e di që do i humbasë zgjedhjet.

“Kompronmiset janë gjithmonë me parimin që të gjithë të mërziten nga pak. Kush është mërzitur më shumë, ai që do humbë zgjedhjet. Më i mërzituri nga të gjithë është Ilir Meta, sepse do i humbë zgjedhjet në mënyrë shembullore, siç e meriton. Ilir Meta është borxhliu më i madh ndaj Shqipërisë. Shqipëria e ka bërë kryeministër, kryeparlamentar dhe president. Çfarë do më shumë ky nejri që nxit mëri për të përfituar më shumë dhe për të qenë i treti i vërteti.
As unë s’jam i kënaqur, por s’jam i mërzitur se e di që do i fitoj zgjedhjet”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img